İNOVETA KOMPOZİT
İnoveta Kompozit Kurucu ortaklarının Türk Kompozit sektöründeki 40 yılı aşan kişisel ve kurumsal deneyimlerini ve güçlerini birleştirerek kurdukları, ulusal ve uluslararası seçkin firmaların konvansiyonel ürünlerinin yanı sıra bir çok inovatif ürünle sektöre katkıda bulunmayı hedeflemiş genç bir firmadır.
İş Ortaklarımız
ŞİŞECAM CAM ELYAF

Türkiye’nin ilk cam elyafı üreticisi olan Şişecam, kompozit sanayinin temel girdilerinden olan cam elyafı alanında 1975 yılından bu yana faaliyet göstermektedir. Yatırım stratejisini sürdürülebilir değer yaratan büyüme üzerine odaklayan Şişecam, cam elyafı iş kolunda 47 yıllık tecrübesini ileri teknoloji ile birleştirerek yeni cam elyaf tesisi yatırımını 2019 yılının ilk günlerinde Balıkesir’de devreye almıştır. Avrupa'nın önemli cam elyaf üreticileri arasında yer alan Şişecam’ın Balıkesir tesisinde üretilen cam elyafı ürünleri, dünyanın birçok ülkesine ihraç edilmektedir. 

Tümünü Gör
İş Ortaklarımız
Boytek

1978 yılında Polyester Üretimine başlayan BOYTEK hızla büyüyerek kompozit sektörünün en büyük üreticilerinden biri olmayı başarmıştır. Kurulduğu yıllarda alkit ve doymamış polyester reçineleri üreten Boytek, süreç içinde ürün yelpazesine jelkot çeşitleri, pigment pastaları ve vinil ester reçine çeşitlerini de katmıştır. Halen iki ayrı tesiste üretimini sürdüren Boytek, yılık toplam 85.000 ton üretim kapasitesi ve ISO 9001, ISO 14001, OHSAS 18001 kalite belgelerine sahiptir.

Tümünü Gör
İş Ortaklarımız
POLİYA

1983 yılında kurulan Poliya Poliester Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti., teknoloji odaklı kompozit reçine ve polimer ürünler geliştiren ve üreten bir kimya şirketidir. Poliya, Çerkezköy tesisinde doymamış poliester reçineleri, vinil ester reçineleri, renklendirici pigment pastalar, masif yüzey tanecikleri, yapıştırıcı sistemleri ve kalıp ayırıcı vakslar geliştirmekte ve üretmektedir.

Tümünü Gör
İş Ortaklarımız
Maskim

MASKİM ; kompozit sektörüne hammadde, makina ve ekipman temini alanında uzmanlaşmış, Türkiye'nin lider ve öncü distribütör şirketidir. Sektörde 45. yılını dolduran MASKİM bir tedarikçiden çok, bir çözüm ortağı olarak müşterilerine hizmet sunmaktadır.

Tümünü Gör
İş Ortaklarımız
Akpa

1997 yılında kurulan AKPA Kimya; Kompozit, Petrokimya ve Boya sektörlerinde kullanılmakta olan Organik Peroksit, Başlatıcı, Hızlandırıcı ve Boya kurutucular üzerine uzmanlaşmıştır. Üretim operasyonlarını 16.000 m²’ si kapalı 55.000 m²’si açık olan Tekirdağ, Muratlı Organize Sanayi Bölgesinde bulunan fabrikasında gerçekleştirmektedir.

Tümünü Gör
İş Ortaklarımız
METYX

2003 yılında kurulan METYX Composites; Telateks A.Ş.’nin yüksek performanslı teknik tekstil ürünleri üreticisidir. Bu ürünler; multiaxial kumaşlar  (e-cam, aramid, karbon ve hibritler), karbon kumaşlar, RTM Keçeler, dokuma Kumaşlar ve vakum sarf malzemeleridir

Tümünü Gör
İş Ortaklarımız
WAM (WELLS ADVANCED MATERIALS)

Wells Advanced Materials (Shanghai) Co., Ltd, 2010 yılında Şangay'da kurulan epoksi reçine sistemi formüle etme konusunda uzmanlaşmış bir şirkettir. Üst düzey ve yüksek performanslı kompozit ürün üreticileri için epoksi reçinelerin araştırılmasında ve geliştirilmesinde rol alarak ve müşterilerine özel epoksi çözümleri sunarak; AR-GE, üretim ve epoksi ürünlerin satışını entegre eden bir kuruluş haline gelmiştir.

Tümünü Gör
İş Ortaklarımız
SÖNMEZ TEKSTİL

Sönmez ASF Bünyesinde kurulan STA (Sönmez Textiles Advanced) Tesisleri 2010 yılından itibaren faaliyete başlamıştır. STA (Sönmez Textiles Advanced), Multiaxial Kumaşlar ve RTM Elyafları ile kompozit sektöründe  faaliyet göstermektedir.

Tümünü Gör
İş Ortaklarımız
EGE KİMYA

Ege Kimya; yarım asrı aşkın deneyimi ve geniş ürün yelpazesiyle, içerisinde deterjan, seramik, yapı kimyasalları, kauçuk, otomobil lastiği, tarım, boyanın yer aldığı 10'dan fazla sektörün ara malı tedarikçisidir. Müşteri odaklı yönetim felsefesi ile dünya şirketlerinin tercihi durumundadır. 

Tümünü Gör
İş Ortaklarımız
WOLFANGEL

Wolfangel Ditzingen/Almanya'da  Mr.Rolf WOLFANGEL tarafından kurulmuş ; 50 yılı aşkın süreden beri müşterilerine kaliteli ve güvenilir Kompozit Uygulama Makinaları ve sistem çözümleri sunan, sektörün duayen firmalarından biridir.

Tümünü Gör
İş Ortaklarımız
DURATEK

Duratek, 50 yılı aşkın sektör tecrübesi ve bilgi birikimi ile epoksi ve poliüretan esaslı boya, yapıştırıcı ve laminasyon reçinelerinin tasarımını, imalatını ve pazarlamasını yapmaktadır.Duratek’in inşaat, deniz, kompozit, enerji, savunma, otomotiv, elektrik, mermer gibi sektörler için ürettiği epoksi ve poliüretan esaslı ürünler üretmektedir.

Tümünü Gör
İş Ortaklarımız
LEHMANN & VOSS

1894 yılında Hamburg'da kurulan Lehmann Voss , 125 yılı aşkın süredir farklı endüstrilerde faaliyet gösteren müşterilerine; kimyasallar ve minareller; Kompozit sektörü özelinde de SMC-BMC, Pultruzyon ve vakum infüzyon uygulamalarına yönelik özel çözümler sunmaktadır.

Tümünü Gör
İş Ortaklarımız
ECO-DEC

ECO-DEC boya, kompozit, demir-çelik, yüzey işleme, mekanik, havacılık, kimya, ilaç vb. birçok endüstriyel sektörde kullanılan solventlerin yerinde geri dönüşümü için çözümler sunan bir şirkettir.

Tümünü Gör
İş Ortaklarımız
DELTA ADDITIVES

Delta Additives  plastik,kompozit vb bir çok alanda yer alan müşterilerine kurutucular ve katkı malzemeleri konusunda çözümler sunan bir kimya şirketidir. 

Tümünü Gör
İş Ortaklarımız
TAG CHEMICALS

TAG Chemicals GmbH; 2003 yılında TAG GROUP bünyesinde özel kimyasalların geliştrilmesi ve üretilmesi amacıyla kurulmuştur. Kalıp ayırıcılar, proses katkı malzemeleri konusunda müşterilerinin çözüm ortağıdır.

Tümünü Gör
İş Ortaklarımız
MUNCH CHEMIE

Kauçuk,Termoplastik, kompozit vb çok çeşitli endüstriyel uygulamaları için kalıp ayırıcı ve yardımcısı kimyasallar üreten bir  kimya şirketidir.

Tümünü Gör
İş Ortaklarımız
AIRBOND

Airbond, başta çok uçlu ve tek uçlu cam elyaf fitil uçları birleştirme ihtiyaçları için çözümler sunan ve pnömatik fitil ve iplik uçları birleştirme cihazları (Air Splicer) üretiminde uzmanlaşmış bir şirkettir.

Tümünü Gör
İş Ortaklarımız
YAŞIK MAKİNA

2006 Yılında faaliyetlerine başlayan YAŞIK MAKİNA gelişmiş teknolojileri kullanarak , özel siparişe dayalı  Pultruzyon hatları tasarlayıp, üretmektedir.

Tümünü Gör
İş Ortaklarımız
Mikrosam

Mikrosam is a globally-recognized leader in machines and know-how for the composites industry. Since their founding in 1990, they have installed more than 300 composites productions lines at some of the most demanding customers. They have delivered on customer success in over 43 countries, including Germany, Sweden, USA, Japan, Russia, China, India, Korea and many others.

Tümünü Gör
Çözüm Ortağınız
İletişim